Обережно: шахраї в громадському транспорті! Методи боротьби.

Все частіше в переповнених маршрутках та поїздах метро наших мегаполісів зустрічаються люди зі скриньками або мішками, повними дешевого товару. Нам пропонують, не виходячи з транспорту, придбати необхідні в побуті речі або докласти свій внесок в благодійність.
Хто з вас замислювався: наскільки це законно? Чи не фінансуєте ви тим самим злочинців та шахраїв?

01

Перебуваючи в Києві, я була шокована. По кілька разів на день в вагонах метрополітену з’являються люди зі скриньками і без тіні сумління на обличчі закликають «допомогти військовим АТО» або «врятувати життя хворій дитині».
P.S.: я, коли займалась волонтерською діяльністю, сором’язливо стояла посеред вулиці зі скринькою. В мене б язик не повернувся просити скудні копійки у ні в чому не винних пасажирів метро, значна частка яких, можливо, також волонтери або бійці. Думаю, будь яка адекватна людина міркувала б аналогічно.

tdc5enX29Ss
На фото: активісти “Правої молоді” збирають кошти ЗАКОННИМ шляхом

Нижче наведений один з діалогів з псевдо-волонтером, завбачливо записаний мною на диктофон:
Доброго дня. Вам відомо, що збір коштів в громадському транспорті заборонений чинним законодавством України?
Ви хто така? (роздратованим голосом запитує «волонтер»)
Громадянка України, боєць АТО, на яке ви нібито збираєте кошти. Якому підрозділу Ви допомагаєте?
(Тут чоловік починає помітно нервувати) – Ну ми єто…всєм понємногу…
В якому секторі фронту стоять ваші підопічні? Я перепитаю в них.
(«Волонтер», з явно переляканим обличчям) – Та там…під Донецьком… (певно, мався на увазі сектор Б, в якому я знаю майже всі підрозділи. Їхні волонтери явно не збирають кошти в вагонах метро)
Можу я подивитись Ваші документи? Яку організацію представляєте?
«Станція: Гідропарк» – оголосив гучномовець метрополітену.
Та яка вам різниця!? На АТО збираю, хіба не видно!?(ненормативну лексику видалено) – «волонтер» роздратовано тицьнув мені в обличчя незапечатану (незаконно, між іншим!) жовто-синю скриньку, потім швидко схопив її під пахву і вислизнув крізь щілину дверей вагону, що вже зачинялись. Більше я його та подібних скриньок в «червоній» гілці метро протягом тижня, що я була в Києві, не бачила…

Громадяни!!! Помітивши подібних «волонтерів» в метро, маршрутках або місцях, призначених для руху транспорту (перехрестя, стоянки, світлофори, зупинки громадського транспорту) – не кидайте гроші в їхні скриньки! Цим ви не підвищите свою самооцінку і, тимбільш, не допоможете армії або онкохворим! Зупиніть, спитайте документи, перевірте, чи надходять їхні гроші до місця призначення! Повірте, людина, яка не знає як розмежовуються сектори фронту, ніяк не може бути волонтером АТО!

А от витяг з державних сайтів про документи, які ОБОВ’ЯЗКОВО мають надавати особи, що здійснюють збір коштів, та дозволені місця для збору пожертв:
«Особи, які здійснюють публічний збір благодійних пожертв від імені благодійної організації, повинні мати при собі нотаріально засвідчену довіреність керівника благодійної організації. У ній повинні бути вказані цілі, місце й термін збору коштів, порядок їх використання та порядок загального доступу до фінансових звітів благодійної організації.
Збір готівки здійснюється виключно в опломбовані або опечатані благодійною організацією скриньки, яким присвоєні номенклатурні номери. Збір може здійснюватися виключно у місцях, визначених у довіреності керівника благодійної організації чи договорі про благодійну діяльність укладеному з організацією. Крім того, абсолютно заборонений збір коштів у транспортних засобах.»

З «продавцями», що гуляють вагонами метро і продають зі своїх брудних сумок побутові дрібниці сумнівної якості, все набагато простіше. Нагадайте їм про розпорядження КМДА від 3 вересня 2011 (!) року:
«Київська міська державна адміністрація постановила ЗАБОРОНИТИ пересувну торгівлю у метрополітені.»

Або, краще, зверніться до представників правоохоронних органів, що мають чергувати на кожній станції підземного транспорту.

Не дозволяйте шахраям обдурити себе! Своїми силами та власною ініціативою Ви можете привести до ладу своє місто, свій район! Будьте пильними та перешкоджайте діяльності злочинців, що незаконно наживаються на Вас!

Аліна Косовська, інформаційна служба ДУК «Правий сектор»

Позначки:, ,

About Alina Fortuna

Боєць АТО, блогер

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: