Про війну, РФ і Сирію. Від мене та братів по зброї

…Ми з побратимами сидимо на прифронтовій базі, відпочиваємо. З екрану старенького телевізора, що стоїть неподалік, лунають повідомлення «прес-центру АТО».
– За добу в зоні «АТО» четверо поранених, загиблих немає, – без тіні сумління передає молода дівчина з «прес-центру».

– Ага. Тільки я зі свіжих публікацій фронтовиків в соцмережах вже з кілька десятків «трьохсотих» за останній день нарахував, – прокоментував один з бійців, з огидою відвертаючись від екрану, з якого продовжувала литись проплачена брехня «жовтої преси».

До того, що «штаб АТО» недоговорює кількість поранених та загиблих, інтенсивність ворожих обстрілів та, власне, продовжує марні спроби замилити всім очі, називаючи війну «антитерористичною операцією», ми вже звикли. Але сьогодні – черговий інформаційний вкид.

«Підрозділ військових ЗС РФ, що базувався на території Південного вокзалу міста Донецьк, у повному складі виведено на територію РФ,» – зазначив координатор «Інформаційного опору» Дмитро Тимчук.
«Також окупанти на Донбасі ухвалили рішення розформувати так звану «республіканську гвардію ДНР,» – додав він.
«Військовослужбовців Росії, що мають досвід ведення бойових дій проти сил АТО, відправлять воювати до Сирії,» – почали висловлювати свої здогадки користувачі соцмереж.

– То що, війна закінчується? – здивовано спитав побратим.
– Закінчується? Правда? Тоді я хочу зайти в Донецьк. Хай Порошенко зайде першим, а ми, правосєки, слідом. А потім в Крим відпочивати поїдемо. Це можливо? Ні? Тоді про яке завершення війни йде мова?! – командир завершив свою гнівну промову і сів на потріпане автомобільне крісло – залишки однієї з наших фронтових машин.
– Ні в якому разі, друже! Хоча, цілком можливо, що влада намагається заморозити конфлікт, – відповіла я.
– Сумніваюсь. Мені здається ще кілька місяців, максимум півроку цієї позиційної війни, і знов розпочнуться активні бойові дії. Комусь це вигідно – підтримувати ледве жевріючим вогонь російсько-української ворожнечі протягом довгого часу, – висловив свою думку молодий воїн, що сидів неподалік і з цікавістю прислухався до нашої розмови. Всіх цікавив подальший розвиток подій. Чим завершиться чергове перемир’я? Використає його влада, аби остаточно розпорошити ДУК та інші добровольчі батальйони, чи і на цей раз ми виявимось сильніші? Скористається тишею сусідня держава-окупант, аби привезти на Донбас ще більше боєприпасів та військовослужбовців, чи навпаки, дійсно виведе з України свої підрозділи для відправки в Сирію? Відповіді на ці питання чи не найбільш хвилювали ДУКівців, що зараз змушені сидіти на базах в очікуванні примарної легалізації, або, все ж пробираючись на фронт, старанно приховувати своє перебування на позиціях. В затишному дворику бази зависла гнітюча тиша. Кожен думав про наболіле.

Дійсно, до чого призведе тайм-аут, взятий рашистами на черговому Мінському з’їзді і завуальований владою під «перемир’я»? До вирішення конфлікту? Навряд чи. До завершення війни? Ні. Ми не полишимо зброї і не підемо з фронту, доки не повернемо окроплену кров’ю побратимів українську землю. І Крим, який по-тихому продали. А що буде далі? Що буде з ДУК? З Україною? З Сирією, в яку також вторглись російські «зелені чоловічки»? Хто його зна… Ці питання вирішуються в високих кабінетах і за товсті пачки грошей. Не дано нам, простим бійцям, і навіть нашим командирам, вирішувати свою долю і долю своєї Батьківщини. Але навряд чи «високим кабінетам» вдасться так просто здати Донбас і знищити патріотів, як у них це вийшло з Кримом. Дай Бог нам всім терпіння в боротьбі з цими покидьками…

(імена і псевдо бійців не вказано з прохання командування)

shevron

Аліна Косовська, інформаційна служба ДУК “Правий сектор”

Позначки:, ,

About Alina Fortuna

Боєць АТО, блогер
%d блогерам подобається це: