Білоруси на українському фронті

Останнім часом з нами на фронті працювала група відважних бійців. Здебільшого молоді хлопці, в очах яких читається рішучість і прагнення до останнього боронити Україну. Все б виглядало доволі буденно – як-не-як, іде другий рік війни. Але ці хлопці, які відважно боронять українські рубежі, приїхали до нас із… Білорусії! Так, поки українці досі вагаються їхати на фронт, патріоти з сусідньої країни зі зброєю в руках захищають їхній спокій.

belarus_6

Інформаційний відділ ТГ «Беларусь» повідомляє:
«Последние несколько недель наша группа работала с разведкой сектора “М” под Мариуполем. Наши хлопцы принимали участие в диверсионно-разведывательных выходах в районе Коминтерново и Гнутово. Перед новым годом , несмотря на перемирие в квадрате, наблюдалось обострение противостояния на этом участке фронта. За это время в контактных боях уничтожалась живая сила противника. Достоверно известно об ликвидации двух граждан Беларуси воевавших на стороне ДыРы. Один подорвался на мине в районе Коминтерново, второй, командир взвода разведки сепаров, уничтожен в ближнем бою под Гнутово.» Джерело: Згуртаваньне Патрыётаў.
belarus_7
Разом з білорусами ми працювали в районі Комінтерново. Молоді воїни проявили себе як відважні та сильні духом хлопці під час бойових операцій цієї зими. Одна лише неприємність –те, що всі підрозділи відхрещуються від них. «Іноземець» – як клеймо на лобі, хоча ці бійці роблять вдесятеро більше, ніж паркетні генерали України. Найменшому з них – всього 21 рік.
IMG_3768
Уривок з моїх фронтових спогадів, про ранок перед однією з наших спільних операцій:
«…Я обережно відчинила двері. Ранок дихнув в обличчя свіжим морозним повітрям. З темряви повіяло зимовим холодом. Так, поки я доробляла творчий проект та їздила в Краматорськ за речами, зима добряче похазяйнувала в степах Донеччини.
Криваво-червоне сонце неквапом здіймалося з-за горизонту. Білоруси ходили взад-вперед вузьким двориком, трохи нервуючи в передчутті бою. Операція затримувалась. Сонце побіліло, розбризкавши криваве світло на найближчі хмари. Його промені зловісно відблискували на холодному металі автомата Калашнікова. Всі напружено очікували. Я з надією написала старшому групи повідомлення «О котрій будете?», підсвідомо розуміючи, що не дочекаюсь відповіді. У командирів була нарада. Нам лишалось лише чекати.
– Найгірше, що може бути – чекати бою, – промовив Тур, згадуючи бій під Білокамʾянкою, якого хлопці чекали цілу ніч.
Через годину приїхали решта бійців. Ми застрибнули в нашу ледве живу фронтову автівку і помчали за ними. Колона військових автомобілів рушила в бік Водяного. На крайньому блокпосту, через який давно не їздила ні одна жива душа, ми зупинились. Воїни висипали з машин. Блокпост став схожим на велетенський мурашник. Тільки мурахи зелені, та зі зброєю…»

До речі, весела історія про «Новорічний апокаліпсис» теж звідси. А ось і самі пентаграми, на основі яких виник жарт про Гнутовського демона 🙂 (хто не бачив, історія тут).
IMG_3736
Не можу сказати вам, скільки їх. Не можу показати обличчя Героїв, та висвітлити їх імена. Не можу розповісти, куди вони зараз поїхали, та куди передислоковуємось ми. Через те, що для влади добровольці, а особливо іноземці – вороги, вся діяльність оповита таємницею.
Вони стали злочинцями в своїй країні – за те, що захищають суверенітет України. Їх мало не прирівнюють до бандитів у нас – і самі ж відмовляють у наданні громадянства та оформленні в державні силові структури. А вони не зважають на це, і мовчки роблять своє діло. Те, чого прагнуть молоді білоруські душі. Вони просто воюють за нашу країну. Не просячи нічого взамін, і навіть не сподіваючись на подяку.

На прощання розписалась у хлопців на прапорі. Хай у них лишиться згадка про невеликий відсоток українського народу, заради якого варто приїхати на чужину і приймати участь в конфлікті двох сусідніх країн. А за наш пасивний народ, чесно кажучи, перед ними дуже соромно…
IMG_4005[1]
Аліна Косовська, блогер, боєць ДУК “Правий сектор”

Позначки:, , , ,

About Alina Fortuna

Боєць АТО, блогер

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: