Проект “Спогади з Майдану”.Історія друга

…Коли остаточно «накипіло», він приїхав на Майдан зі Сходу України. Піднявся з метро «Хрещатик» на Інститутську. Там була перша барикада. Він про це знав. Знав, але все одно був шокований. Барикади, намети, прапори… і люди… Безліч людей… Останній раз Олег бачив центр Києва зовсім іншим. А зараз розгублено стояв і не вірив своїм очам.
Біля барикади на Інститутській зморщена бабуся років вісімдесяти збирала недопалки і складала в сміттєві пакети.
– Слава Україні! – несміливо привітався чоловік.
– Героям Слава, синку! – жваво відізвалась вона.
Олег йшов, мов в дивному сні, по Майдану. Він все ще не вірив, що таке може відбуватись насправді. З самої верхівки барикади на Грушевського молодий хлопець декламував щойно складені ним вірші, незважаючи на ряди «Беркутів» за його спиною.
– Краще б цигарок нам приніс! – почувся голос молодика в чорній балаклаві, що тримав щит голими заледенілими руками.
– Зараз принесу! – почувся басистий голос з натовпу. Олег здивовано озирнувся. Такої взаємодопомоги він ще не бачив ніколи.
Він дістав камеру, куплену ним за три місяці до революції. Навіть не встиг напрацювати навички відеозйомки, але зрозумів, що має захопити унікальні кадри. Він швидко почав знімати – хлопця на барикаді, блискучі шоломи «Беркутів», почорнілий від диму український прапор.
Випадково в кадр попала бабуся, що бігла з провладного мітингу – в жилетці «Партії Регіонів». Вона на бігу скинула з себе жилетку, причепила жовто-блакитну стрічку і пішла до Стели. Поїсти. Були і ті, хто використовував людську доброту на Майдані задля власних потреб…
…Олег повернувся з чергування в теплий намет. Присів біля буржуйки погрітись і переглянути відео, що дивом вдалось зняти на майже розряджену камеру. Майдан співав гімн України. Тисячі ліхтариків колихались в такт. Тут був народ. Еліта Нації.
На одному з кадрів повз сцену в бік Грушевського проходили бійці «Правого сектору». Ішли колоною, в ногу. Одразу видно було – дисципліна на висоті.
Дрова тихо потріскували в буржуйці, намагаючись зігріти велику армійську палатку. Він поставив камеру заряджатись, і тільки тоді помітив, що ватна ковдра, на якій він спав минулий тиждень, зникла безвісті.
– Де тут склад? – спитав він у дівчини з прес-центру, що пробігала повз, тримаючи фотоапарат і відеокамеру в голих руках. Холодно їй, напевне.
– Ходімо, проведу.
Вона швидко пробиралась крізь натовп до Будинку Профспілок, встигаючи вихопити кілька унікальних кадрів з натовпу активістів. Олег тільки встигав помічати, як спрацьовував спалах, і її тоненькі ноги в подраних джинсах бігли далі крізь людський потік.
– Мені б так, – подумки промовив він.
– Ось, сюди, – журналістка кивком голови вказала на двері і побігла вглиб коридору. Олег увійшов і здивовано застиг на місці. Склад був завалений одягом, продуктами, медикаментами. Кияни приносили на Майдан все що могли. Олег помітив, як хлопці розгрібають жіночі шуби, купою звалені в кутку. На його здивований погляд один з них розвернувся.
– Що ти дивишся? Бери шубу.
– Нащо вона мені?
– Тобі є де спати? Замість матраца буде.
Олег здивовано вирячив очі, але взяв одну із шубок і побрів до намету…
… На Майдані люди намагалися зрозуміти одне одного. Вони були такі різні – за віком, за професією, за життєвими поглядами. Але в той же час вони були так обʾєднані, як ніколи раніше. Це був феномен.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Історія написана на основі спогадів учасника Майдану, нині бійця батальйону «Айдар»
Фото: Тетяна Кагуй.
Творчий редактор: Аліна Косовська
Хештег проекту в соцмережах: #спогади_з_Майдану

Позначки:

About Alina Fortuna

Боєць АТО, блогер

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: