“Прийшов час розставити всі точки над “І” – колишній боєць ДУК ПС

Аліна Косовська, боєць АТО:

В “Правому секторі” я з вересня 2014. Пішла туди, бо складалося враження, що це дієва та міцна націоналістична організація. Я вважаю себе українською націоналісткою, тому вирішила долучитись до роботи “Правого сектору”. Постать Яроша я ніколи не ідеалізувала, понад усе ставила лише ідею – здобуття і розбудову Української Самостійної Соборної Держави. Спочатку була волонтером, пізніше знайшла себе в інформаційній роботі, а згодом не витримала і поїхала на фронт.
Вважала за честь отримати бойовий шеврон ДУКу – коли я працювала в інформаційному, ми робили з хлопців мало не Героїв. Такими я їх і вважала. Перше розчарування було на “учебці” – комбат Беркут, якого так піарили наші, як виявилось, не такі вже й чесні ресурси, виявився тиловиком і боягузом. Незважаючи на бойовий шеврон, який мали б носити лише безстрашні учасники бойових зіткнень. Не один десяток бійців підтвердили: Беркут був на передовій лише дві години за все своє життя. В Пісках. В окопі. Коли в іншому кінці села розірвалась міна, він наклав в штани і поїхав в тил. Більше на фронті його ніхто не бачив.
Прийшовши до тями після такого розчарування, я поїхала на фронт. Там вже точно мають бути ті Герої, про яких ми писали на наших інформаційних ресурсах! Але ні.
Першим моїм пристанищем на Сході України була база 5 окремого батальйону. ДУК-інфо. Алла Мегель, яку я ставила собі за приклад, виявилась не більше, ніж старою піарщицею. Новини ДУК її абсолютно не цікавили. “Самопіар – понад усе!” – було її життєве кредо. І досі лишилось. Поки бійці переживали пекло Донецького аеропорту та околиць, Мегель сиділа на базі та відверто брехала на своїй сторінці в фейсбуці: “Ми в окопах”, “Новини з гарячих точок”, “Про війну з передової” – писала вона.
Розчарувавшись в прифронтовій базі на Дніпропетровщині, я поїхала на Донбас. Ну тут вже точно Герої! Але ні.
База 8 окремого батальйону “Аратта”. Доки більша частина бійців воювала в Широкіно, командний склад сидів на базі та активно займався піаром. Пізніше про комбата Червня, якого в Широкіно бачили не більше кількох днів, з’явилась стаття в проекті “Кіборги-2015”. Кіборг, ага. Захисник аеропорту. Аеропорту “Бориспіль”, напевне. Коли мені набридло піарити командирів, і я почала поговорювати про поїздку в Широкіно – до звичайних бійців, мене по-тихому “прибрали” з батальйону. Мовляв, не підходиш ти нам. Комбат навіть не наважився передати цей наказ мені особисто. Переказав усно через начальника штаба. С – сміливість, С – ссикло.
Я псіханула і поїхала на передову. Куди і з ким, сказати не можу – не хочеться підставляти небагатьох адекватних польових командирів. Там я і заробила свій бойовий шеврон, зовсім не так, як Беркут та Мегель. Коли можна буде, обов’язково напишу деталі. Після війни. Все було добре: ми воювали, тилове крило проштовхувало в Раду законопроект про легалізацію ДУК. Аж тут прогриміло Мукачево.
“Комбат Чесний”, колишній працівник міліції, якого вигнали звідти за дискредитацію правоохоронних органів, продовжив свою справу – тепер він дискредитував “Правий сектор”. Я, як представник інформаційного відділу, була вимушена знятись з передової і розгрібати ситуацію в глибокому тилу. Хоча була абсолютно не згодна з закарпатцями.
Через тиждень, зла на весь світ, я вернулась на фронт – тепер в розвідку, по дорозі остаточно поховавши своє місце в інформаційному відділі. Не хочу я виправдовувати злочинців.
Майже півроку провела на передовій, нарешті займаючись своїм ділом. Аж доки на наших позиціях раптово не з’явився Чесний. Трьох втікачів – його та двох заступників – приютив Подолянин в 1 штурмову роту. Як маленький прикомандирований підрозділ, не більше. Самого ж Подолянина добродушно пустив на свою базу Семен. Кулібін, який формально командував підрозділом, постійно був відсутній – в тилу, певно, значно цікавіше. І грошей більше намутити можна. Теж, доречі, ХЕРой-фронтовик.
Так от, Чесний, втікач, якого приютили добродушні та наївні командири, поступово захоплював командування в свої руки. Вже через кілька місяців і 1 штурмова, і підрозділ Семена та Кулібіна опинились під його командуванням. І досі вплив спецПІДРІзділу “Сонечко” Чесного брехла, мов тля, розповзається по залишках бойових підрозділів ДУК. З тих, хто не потріпив під його дурний вплив, лишилось лише 2 групи, одна з яких вийшла з ДУКу. Ярош кинув більшу половину побратимів, і пішов в брудні договорняки та політику, оточивши себе своїми вірними прихильниками – “людьми Яроша”, як написала Білозерська. Організація вождистського типу, чо. У власне “Правому секторі” (точніше, його огризках) лишились лише недоторкані тилові батальйони, які продовжили займатись своєю справою – тобто нічим. А, ні, брешу – перестрілками в тилу (Драгобрат). Треба ж двіж придумати.

До чого це я. З мене досить. Я виходжу з “Правого сектору”. Тилові мутки мене не цікавлять. В умовах зовнішньої агресії з боку РФ вважаю їх недоречними. В “фронтові” банди Чесного вступати не бажаю, і своїх бійців не пущу. На фронті ДУКу нема – не тому, що не пускають, а тому, що ніхто не бажає воювати. “Правий сектор” розсипається на шматки. Я і деякі мої побратими, з якими ми дійсно пройшли немало, виходимо з “огризків ДУКу” та “УДАвки Яроша” (хто де опинився), та оформлюємось в деякі добровольчі підрозділи, в складі яких продовжимо працювати на лінії безпосереднього зіткнення з окупантами. З міркувань безпеки поки що не можу вказати назви цих підрозділів та місце їх дислокації. У “Правого сектору” не бачу світлого майбутнього, при всій повазі до простих бійців, які в один момент виявились непотрібними ні командирам, ні “провідникам”, ні тиловикам. “Мавр сделал свое дело – мавр может уходить”. От і ми, колишні правосєки, а тепер просто нікому не потрібні добровольці, ідемо з ПСу, що руйнується на очах, в пошуках світлого майбутнього для нашої країни.
shevron

About Alina Fortuna

Боєць АТО, блогер

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: