“Яблуко розбрату”

…Мільйони вогників колихаються в один такт. Майдан в один голос співає гімн України. Всі разом, незалежно від статі, віку, посади, походження, поглядів на життя. Тут і білоруси, і росіяни, і грузини, і, звісно, люди з усіх куточків України. Донбас, Крим, Західна Україна, центральна… всі разом. В одному натовпі. В одних лавах. На одних барикадах. Завдяки єдності Майдан переміг. У Майдану не було лідера, так. Був народ. Добре це чи погано, можна довго сперечатись. Але, поки майбутні політики крутились на сцені та підсвідомо починали перетягувати ковдру першості на себе, народ зібрався і пішов в бій. Майдан переміг злочинну систему Януковича. Правда, не закінчив свою справу – до влади прийшли такі самі. Тут, напевне, зіграли свою роль ігри політиків за кулісами майданівської сцени.

…Перші бої на Сході України. Прямо з Майдану формуються і відправляються на Донбас групи добровольців. Виникає батальйон “Айдар”, створений виключно з майданівців. “Правий сектор” збирає групу в тренувальному центрі “Десна” і відправляє її на передову після кількох місяців підготовки. Прямо в наметах на Майдані активісти записуються добровольцями в лави Збройних сил України. На східних теренах держави створюються батальйони територіальної оборони, такі як “Азов”, “Донбас” і т.п. Велика хвиля майданівців котиться і туди. Декілька підрозділів, а фронт один. З часом він починає набувати все більш чіткого характеру. Всі вже розуміли, що це – не конфлікт з озлобленими донецькими мешканцями, це – справжня війна. І зовнішній агресор – Росія. Здавалося б, Майдан пересунувся в так звану “зону АТО” і продовжив непорушною стіною стояти за сувернітет та незалежність України. Решта ж подались в громадську діяльність – вибори, волонтерство, опіка над пораненими. Пліч-о-пліч, до кінця. Так було, доки не почались перетягування ковдри між командирами.
Через конфлікти серед вищого командування розколюється батальйон “Донбас”. Тепер є “Донбас” НГУ і “Донбас” ЗСУ. Фронт один, мета одна, а батальйони два. Після намагання влади роззброїти батальйон ОУН в Пісках, він також розколюється. ОУН в складі 93 ОМБр ЗСУ, та власне ОУН. Існують дві “Карпатських Січі”: одна в районі Донецького аеропорту, друга – під Маріуполем. Всі воюють на одному фронті, мають одну мету, але постійно розколюються. Нещодавно таке сталось і з “Правим сектором”. Їх стало три. Власне “Правий сектор”, “ДІЯ та УДА” Яроша, яка не упускає можливості одягнути шеврони ПС та зайвий раз пропіаритись на вже готовому бренді, та “ПС-УПА” Чесного, яке насправді не має відношення ні до ПС, ні до УПА.

Мало того, що колись потужний націоналістичний рух розколюється на сотні частинок, ці уламки ще й починають ворогувати між собою. Ні, щоб об’єднатись проти злочинної влади, яка на нашій крові прийшла до корита з грошима, та проти російських загарбників – ми активно гриземось між собою та сперечаємось, який патріот патріотичніший, чий націоналістичний рух націоналістичніший, в кого більше загиблих на фронті, в кого більше голосів на виборах і т.п. Вчора ми стояли разом на Майдані, сьогодні ми готові вгризтись в горлянку одне одному, поки нас в цей час добивають справжні вороги і з фронту, і з тилу.
Що з нами всіма стало?

sxYrMiOi7NI

Аліна Фортуна, блогер, боєць АТО

Позначки:, , , , , , , , , , ,

About Alina Fortuna

Боєць АТО, блогер

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: