Війна очима дитини

9-річна Настя живе в селі Водяне, що неподалік Донецького аеропорту, з бабусею. Вже не так лякається розривів ворожої артилерії, та звикла споглядати пейзажі війни: розбиті хати і вкриті воронками дороги. З однією воронкою в неї особливі, найстрашніші спогади.
З початком війни родина не поїхала в тил – не було куди. Виживали під потужними обстрілами, як могли.
“Солдати іжу приносили. Потім “Червоний хрест” роздавав гуманітарну допомогу. Тільки від нашої держави нічого, крім пенсії, за два роки війни я так і не бачила,” – зі сльозами на очах згадує бабуся.
В один день мати з донькою ішли по дорозі біля дому, коли почався потужний обстріл. Перший вибух різко оглушив їх. Мати з донькою впали і покотились в траву. Ще кілька мін впали значно ближче, трохи зачепивши їх уламками.

Настя перенесла контузію на ногах, і доволі швидко одужала. А от мати, яка до того потерпала від захворювань дихальних шляхів, сильно занедужала.
“Іноді вона розмовляла зі мною. Казала, що їй боляче. Іноді просто оченятами так відповідала, бо не могла промовити й слова,” – розповідає бабуся. 9-річна Настя бачила на свої очі, як мати повільно помирала. Вона щоранку підходила до її ліжка, намагалась розпитати про самопочуття.
“Матусю, я іду в школу, ти тільки дочекайся, коли я повернусь”, – так вона казала зі сльозами на очах. Вона ніби відчувала, що матері скоро не стане…
“Вона померла вночі. Ії улюблений кіт три години сидів у мене на руках, ніби заспокоював. А зранку, коли ми мали виносити її, він застрибнув на вже охололе тіло і дивився на нас… дуже важким поглядом, як людина… Ми вийшли, а він притулився мордочкою до його обличчя і лежав з півгодини…” – згадує бабуся.

Настя важко переживала смерть матері. В майже вимерлому селі Водяне, в якому постійно лунають канонади вибухів, дитина війни виживає зі своєю бабусею і улюбленим котом покійної матері…

JLNcUMUoqS4

Автор: Аліна Фортуна

About Alina Fortuna

Боєць АТО, блогер

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: