Сергій Чирін: патріот, чи…?

Сергій Васильович Чирін. За кілька років війни встиг побувати на посаді командира взводу скандального батальйону “Артемівськ”, головою ГО “Правий сектор Донецьк” (нині – “Донецький штаб Яроша”) та якимось дивом, не перебувачи в жодному бойовому підрозділі, Чирін встиг прийняти участь в бойових діях на Донбасі та отримати відповідну нагороду. Але почнемо спочатку.

Ким же скандальна постать з червоно-чорними шевронами була до війни на Сході України? Мешканець Авдіївки. Прописаний чомусь за двома адресами: по вулиці Менделеєва та вулиці Гагаріна. Заступник голови Донецької обласної організації ПП “Фронт змін”. Голова Донецького виборчого штабу Арсенія Яценюка. Член Блоку Юлії Тимошенко (посада невідома). Заступник голови ГО “Союз спасения Донбасса”.  Депутат райради Ясинуватського району Донецької області. І – найцікавіше – відомий в деяких колах під кличкою “Жила”, С.Чирін був одним з охоронців засновника імперії Рината Ахметова – Ахатя Брагіна. А випадкові люди до королів злочинного світу не підпускаються…

Майже на кожній посаді Чирін потрапляв в голосний скандал, після чого легко знаходив нову.
Деякий час перебуваючи на посаді комвзводу батальйону “Артемівськ”, Чирін після його розформування почав активно поливати брудом командира вищезгаданого батальйону Костянтина Матейченка. Можливо, це і правда, але навіщо Чиріну було лишатись в батальйоні, який займається злочинністю, лишається загадкою. Ось його інтерв’ю “ГромадськомуТВ” з цього приводу:

Перебуваючи в Блоку Юлії Тимошенко, Сергій Чирін встиг заплямувати свою репутацію неодноразовою співпрацею з Василем Холостенком – кримінальним авторитетом Донеччини. Детальніше про Холостенка розповідає стаття на проукраїнському медіаресурсі “Ура-Информ Донбасс”. А ось і стаття про зв’язки Чиріна з ним і не тільки на сайті “Pro-Test”. Це відбувалось в довоєнний час.

Ще до війни Чирін обіймав посаду заступника голови ГО “Союз спасения Донбасса”. Ми зв’язались з головою організації Дмитром Верзиловим, щоб дізнатись більше про скандального заступника. Як виявилось, Чирін співпрацював з бандитами в Красноармійську (прифронтове місто в Донецькій області – прим.авт.), які намагались пройти до влади в складі БПП і БЮТ. Це відбувалось, коли в кількох десятках кілометрів від Красноармійська ішла війна. Після цього шляхи Чиріна і Верзилова розійшлись.
Ось діалог з Дмитром Верзиловим:
Untitled-2

Через деякий час після розформування батальйону “Артемівськ” Сергій Чирін влаштовується в політкрило “Правого сектору”. І не аби ким, а одразу керівником донецького обласного осередку! В мережі з’являється інформація про нібито участь ГО “Правий сектор Донецьк” в бойових діях, на підставі чого Чирін виставляє картку для збору допомоги та фото зі зброєю в “зоні АТО”.

11393224_1599576870324461_5428372851941466959_n

11043189_1554648861483929_2782400501752029736_o

На деяких світлинах схоже, що члени ГО “Правий сектор Донецьк” дійсно знаходяться в зоні бойових дій з бойовою зброєю. Але як члени ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ, прямо з її шевронами, можуть приймати участь в бойових діях? А якщо фото постановочні/зроблені на полігоні, тоді звідки в доброї половини тиловиків медалі “за оборону Донбасу”?

Доволі цікаву сторінку з життя Сергія Чиріна нам відкрили мешканці Лиману (місто в Донецькій обл. – прим.авт.). Там голова донецького ПС забезпечував безпеку… мера міста! Так, саме його, сепаратиста Перебийноса, чия співпраця з бойовиками терористичної організації “ДНР” була неодноразово доведена. Помічник Чиріна – Андрій Васильович Бритченко – неоднократно був помічений разом з Перебийносом, коли ті вивозили поранених сепаратистів в лиманський шпиталь (під час окупації міста). А ось Бритченко тепер – як ні в чому не бувало носить українські шеврони.

В минулому році в Лимані люди Чиріна побили бійця АТО, парамедика з позивним “Сова”. Мешканець Лиману, він колись проводив інструктаж з польової медицини в бойових підрозділах ДУК ПС. Там і познайомились.
Біля будинку “Сови”, де він проживав з родиною, знаходився нічний бар, який існував абсолютно без законних підстав і заважав людям спати. “Сова” зайшов в бар однієї ночі і зробив зауваження, пригрозивши, що звернуться до “Правого сектору”, якщо це беззаконня не припиниться. Але не врахував момент, що є “Правий сектор” бойовий, а є тиловий штаб Чиріна, який давно куплений місцевим криміналітетом. На наступний днь “бійці” Чиріна завезли “Сову” в ліс і нещадно побили. Кілька місяців той був змушений пролежати в лікарні в важкому стані.

Зараз “Правий сектор Донецьк” перетворився на “Донецький штаб Яроша”, проте ні керівник, ні особовий склад не змінився. Співпраця зі злочинцями та наживання коштів продовжується. Далі буде.

Аліна Фортуна

Позначки:, ,

About Alina Fortuna

Боєць АТО, блогер

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: