“Ми патріоти, а не найманці!” Білоруські добровольці пікетували посольство РБ в Києві

Сьогодні в столиці під посольством Республіки Білорусь пройшов мітинг іноземних добровольців, які приймають участь в українсько-російській війні в якості волонтерів та бійців. Учасники акції вимагали припинити політично мотивоване переслідування білорусів-добровольців, а також припинити тиск на їхніх родичів в Білорусі.

“У важку хвилину військової агресії з боку Росії білоруські добровольці прийшли нам на допомогу. Вони захищають українську територіальну цінність, єдність, але зараз потребують допомоги українського народу. В Республіці Білорусь наразі відбувається тиск на родичів добровольців, проводяться обшуки. Сьогодні вони звертаються до українців з проханням підтримати їх і на законодавчому рівні змусити владу Республіки Білорусь припинити репресії,” – так розпочала акцію її організатор, директор Міжнародного благодійного фонду “Волошка”,  Анжела.

IMG_4924

Декілька добровольців-білорусів розповіли свої життєві історії.
“Зубр”, волонтер-інструктор полку “Азов”:
“Хоч я і не приймав участі в бойових діях, проти мене все одно відбуваються репресії. Певно, через те, що я даю інтерв’ю стосовно ситуації в Білорусі, висвітлюю роль білоруських добровольців в подіях на Майдані та на сході України. У моїх родичів проводили обшуки, в матері відібрали ноутбук. Я сподіваюсь, що українці нас підтримають, і наша влада припинить репресії.”

IMG_4826

“Тур” – білоруський доброволець ДУК “Правий сектор”. Він поділився інформацією, що його родину також переслідують, а ще розповів, що до Білорусі все ж потрапляє інформація про білоруських добровольців в АТО.

IMG_4880

Перед посольством також виступила білоруська журналістка, яка приїхала в Україну разом з батьками Михайла Жизневського. Її влада Республіки Білорусь також переслідує – за участь в акції на підтримку Надії Савченко.

“Мати Михася, Ніна Василівна Жизневська, тут присутня, перенесла інфаркт, вона ледве ходить і їй відмовляють нирки. Але навіть в такому стані проти неї продовжуються політичні переслідування. Вона виходить з дому, а їй кидають каміння у спину і називають її матір’ю фашиста! Скільки можна знущатися над нею?” – емоціно промовила жінка в бік посольства. Мати та батько загиблого Михася були пристуні на акції.

“Ми тут, щоб відстояти права білорусів, які захищають Україну. У нас в Білорусі більшість вважає, що в Україні іде громадянська війна, а не повномасштабна війна з Росією,” – так пояснив батько Михайла Жизневського.IMG_4886

IMG_4889

Російський доброволець тактичної групи “Білорусь” з позивним “Нестор” вважає, що політичні переслідування в Білорусі носять такий самий характер, як в ворожій Росії.

IMG_4899

Речник “Правого сектору” Олексій Бик пообіцяв, що коли білоруси розпочнуть боротьбу за незалежність в своїй країні, українці обов’язково простягнуть їм руку допомоги – так, як вони допомагають нам зараз.

IMG_4894

Організатор акції Анжела зачитала петицію до президента Білорусі, яка буде відправлена до посольства.

У важку хвилину російської військової агресії добровольці Білорусі прийшли на допомогу українській державі. Вони віддають найцінніше – своє життя. Багато з них отримують важкі поранення та залишаються інвалідами назавжди. Вони захищають українську територіальну цілісність, єдність, нічого не вимагаючи взамін. Через свою допомогу Україні та українцям в Республіці Білорусь розпочались політичні переслідування та злякування сімей громадян Білорусі, котрі приймають участь в АТО на сході України. Наразі відбувається тиск на рідних та сім’ї, проводять обшуки, готуються запити на екстрадицію бійців-добровольців, котрі, захищаючи розвиток, демократію та сувернітет України бійцями-добровольцями, виборюють право на незалежність Білорусі, вважаючи кордон України останнім рубежем та захистом від ненажерливості та агресії Росії в світі. Сьогодні ми, як громадяни України, звертаємось до вас та вимагаємо зупинити репресії проти білоруських волонтерів та добровольців, котрі ціною свого життя захищають українську землю від російської військової агресії та єднають два братніх народа проти спільного ворога.
Жыве Беларусь!

Репортаж: Аліна Косовська

Позначки:, , , , , , , ,

About Alina Fortuna

Боєць АТО, блогер

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: