Як влада обманним шляхом розвалює добробати

На прикладі нещодавнього розпуску “Карпатської Січі”, з перших вуст.

На днях командир зведеної штурмової роти “Карпатська Січ” Олег Куцин заявив про розформування підрозділу. Причиною такого рішення стали обманні дії з боку командування: свого часу можновладці вмовили добровольців, які майже з початку війни воювали в гарячих точках неофіційно, легалізуватись в ЗСУ. Вимогою бійців “Карпатської Січі” було збереження назви підроділу та його символіки. Під стягами “Карпатської Січі” хлопці не один місяць ішли в бій, і відмовитись від них було б безглуздо. На що командування 93 ОМБр згодилось – проте за умови, що оформляться добровольці на вільні в бригаді посади – такелажниками, кухарями, працівниками польової лазні. Навряд чи в одній з кращих бригад не знайшлось посад нормальних бійців, але, певне, комусь було вигідно вчинити саме так. Близько року “Карпатська Січ” тримала ледь не найнебезпечніші позиції на околицях Донецького аеропорту, де понесла певні втрати. Коли ж бригаду відвели в тил, почались непорозуміння.
Командування стало вимагати, аби бійці виконували роботу, яку належить виконувати на тих посадах, що записані в військових квитках. Тобто, фактично – щоб снайпери, гранатометники, розвідники стали кухарями, діловодами, такелажниками і т.д. Навіть більше – зайшла мова про розсіювання добровольців по різних підрозділах та заборону вживати символіку “Карпатської Січі”.

Це заявив командир добровольчої чоти «Карпатська Січ». Добавлю від себе.
Я сама місяць тому вступила до Окремої добровольчої чоти “Карпатська Січ” (це невеличкий неофіційний підрозділ, в складі якого поруч з легалізованими воювали добровольці, які з певних причин не могли оформитись в ЗСУ. Звісно, по штату ми були “волонтерами”, “механіками”, “кухарями” і тому подібне). Мені пропонували контракт – мовляв, запишись кухаркою, а працюватимеш на позиціях по спеціальності. Відчуваючи, чим це скінчиться, я відмовилась. Коли “Карпатську Січ” в складі 93 ОМБр вивели в тил, наша ОДЧ фактично розвалилась. Адже нас тримали на фронті лише командири КС. Хоч і неофіційно, але про те всі здогадувались.
Владі було невигідне таке становище. Їм потрібно або підкорятись повністю (як-от ОУН в складі ЗСУ, який навіть мене як журналістку відмовився на годинку на позицію завезти), або ж влада сама розвалить підрозділ і все ж змусить бійців їй підкорятись. А спробуй-но тепер контракт розірвати!

Доречі, гляньте на інші добробати, які оформились в державні силові структури. Замиливши очі командирам, влада пристроїла в Національну Гвардію два доволі сильних підрозділи, які свого часу захищали Маріуполь – “Азов” і “Донбас”. А потім стало достатньо одного папірця, щоб два мотивованих підрозділи більш ніколи не воювали і не відбивали території, продані нашою владою сєпарам – наказ по НГУ працювати не ближче другої лінії оборони. Це, в кращому випадку, кілька десятків кілометрів від фронту, а то й взагалі блокпости в Запорізькій області.
Тож, перш ніж легалізувати підрозділ в ЗСУ, варто подумати – певно, в нашій країні все ж краще лишатись нікому не відомими добровольцями-партизанами.

sY1iocZ3_uo
Аліна Косовська, екс-боєць ДУК ПС, боєць “Карпатської Січі”

Позначки:, ,

About Alina Fortuna

Боєць АТО, блогер

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: