Скандальний “Правий сектор” Запорізької області – хто воює, а хто війною прикривається

“Якщо сепартисти прийдуть, я не дам місто руйнувати – краще сам їм віддам ключі” – так неодноразово висловлювався Максим Трохимчук, керівник Мелітопольського ПС, людина, яка називає себе ідейним націоналістом.

Чому такі люди керують осередками політичного крила, і як “Правий сектор Запоріжжя” здобув скандальну репутацію, я з’ясовувала в очевидців в Запорізькій області.

Посада очільника політичного крила ПС в області дісталась екс-бійцю батальйону “Донбас” Олександру Тарану з позивним “Дід” по знайомству. Чоловік лежав в шпиталі разом з Андрієм Тарасенком, тогочасним заступником Яроша з політичної роботи. Познайомились, розговорились, і через кілька місяців Таран вже керував Запорізьким обласним осередком “Правого сектору”. Дещо пізніше з’явився 18 запасний батальйон ДУКу, який очолив “Сивий” (Сергій Сиволап) – звичайна цивільна людина. Ніякого відношення до ДУК ПС та до війни взагалі Сиволап не мав, але ж коли це хвилювало очільників руху в Києві? Пізніше почали створюватись осередки на місцях.

“Ми тут нічим не займались” – розповідають двоє колишніх активістів мелітопольського осередку. “Коли сепаратисти проводили мітинг в центрі Мелітополя, “Правий сектор” ніби в воду канув. Зате нас відправили “віджимати” у підприємців ринки. Ми то думали, що діяли в інтересах народу, а вже потім дізнались, що ринки потрібні були меру міста Сергію Мінько, баризі та сепаратисту. Та й сам “Ворчун”, Максим Трохимчук, наш керівник, казав: “Якщо сепартисти прийдуть до нас, я не дам руйнувати місто – краще сам їм ключі віддам”. Хіба таке може говорити людина націоналістичного світогляду?”

В Мелітопольському “Правому секторі”, за словами активістів, було двоє бізнесменів, п’ятеро “чорних реєлторів”, родич Трохимчука, який вкрав у осередку 30 тисяч гривень та машину і після того зник, та декілька адекватних молодих людей, яким “Ворчуну” легко вдавалося задурити голову.

В осередку міста Бердянськ старшим призначили екс-бійця 5 батальйону ДУК “Правий сектор” з позивним “Азов”. Бійцю вдалося налагодити співпрацю з волонтерами, забезпечити меблями, одягом та продуктами як бердянський осередок, так і запорізький штаб. Але через деякий час Сиволап заборонив йому цим займатись, пояснивши це тим, що вся допомога має йти через штаб в Запоріжжі. Тобто, фактично, через самого “Сивого”.
“Після цього ми допомоги більше не бачили. Тобто, в запорізький штаб її привозили, звісно. А куди вона дівалась звідти, це величезне питання до “Сивого” та “Діда””, – розповідає “Азов”.
Коли в бердянському осередку постало питання про виключення трьох хлопців за неналежну поведінку, і “Азов” звернувся до Сиволапа з цим питанням, натомість, незрозуміло за що, вигнали самого “Азова”.

Екс-командир запорізької роти 18 ЗБАТ ДУК ПС Денис Попов «Артист» також був виключений з “Правого сектору” за загадкових обставин. Він та його бійці розповіли нам про абсурдні випадки, які траплялись на блокпостах ДУКу на кордоні Донецької області та окупованого Криму. Бійців з Мелітополя відправили на кордон Донецької області без амуніції та зброї, хоча в осередку є і те, і інше. “Зате в нас командири собі машини купляють,” – коментують бійці. Пізніше зброя все ж з’явилась – легальні автомати без байків і з краденими документами. Гроші, які київський штаб виділяв на харчування та спорядження, зникали, як тільки потрапляли до “Сивого” та “Діда”. Доходило до того, що бійці купляли їжу за власний кошт під час блокади Криму.

Як результат, з запорізького “Правого сектору” виключили всіх, хто намагався донести цю інформацію до широких мас та центрального штабу ПС у Києві, не забувши перед тим безпідставно звинуватити їх у брехні, крадіжці волонтерської допомоги, незаконному збереженні зброї та аферизмі. Як, доречі, свого часу звинувачували і мене, і деяких інших активістів та бійців, які не боялись казати правду в очі командирам.

Аліна Косовська “Фортуна”
(Шановні ЗМІ! На цю статтю розповсюджуються авторські права, прошу вказувати це при копіюванні тексту на Ваші ресурси)

ZP

Позначки:, , , , ,

About Alina Fortuna

Боєць АТО, блогер

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: